دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 English
         

عنوان : بی‌مهری مدیران به شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری؛ دستگاه حاكمیتی تكلیف شوراها را مشخص كند/شوراهای پایه و بالادست در استان كم‌رنگ دیده می‌شوند.
عنوان گروه خبري :
پیوندها :
به گزارش خبرگزاری شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری به نقل از تسنیم از شهرکرد، حسینعلی رضایی در نشست به خبرنگاران با اشاره به اینکه مجموعه استانداری چهارمحال و بختیاری شورای اسلامی استان را به رسمیت نمی‌شناسد، گفت: شورای اسلامی باتوجه به نوع عملکرد ذاتی باید در نزدیکی امور شهری و روستایی استانداری مستقر شود با این حال مدتی است محل فعالیت شورای استان از استانداری به دانشگاه علمی و کاربردی منتقل شده است.

صادق عالیپور در این نشست با اشاره به اینکه مدیران ادارات چهارمحال و بختیاری، شوراها را سدی در مقابل خود می‌بینند، گفت: شوراهای پایه و بالادست در استان کم‌رنگ دیده می‌شوند.

وی با بیان لزوم تببین جایگاه از بین رفته شوراهای اسلامی، افزود: در حال حاضر شورا مانند یک عروسک خیمه شب بازی‌ است، مدیران استانی معنی شورا را نمی‌دانند.

عضو شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به مسائل سیاسی در اداره منطقه، اضافه کرد: در حال حاضر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصمیم‌گیرنده یک شهرستان است و انتسابات را انجام می‌دهد، به عنوان مثال در منطقه‌ای بخشدار منتخب از منطقه دیگر بوده و با مشکلات حوزه خود آشنایی ندارد، این گونه مسائل در سیلاب اخیر با وجود تأکید شورای اسلامی بر لای‌روبی رودخانه فصلی دو روستای گوشه و چغاهست را زیرآب برد.

وی با بیان اینکه این حادثه 2 هزار مردم از شهرستان فارسان را دچار آسیب و خسارت کرد، ادامه داد: طی 6 ماهه گذشته سیم تلفن روستای چغاهست دزدیده شد و علارغم پیگیری شورا هیچ اقدامی از سوی مخابرات برای وصل شدن تلفن این روستا صورت نگرفته است.بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان چهارمحال بختیاری
DOURAN Portal V3.9.8.111