چهارشنبه, 5 تير 1398 English
         

رو عنوان : حسینعلی رضایی سرپیری،نماینده شهرستان اردل در جلسه شورای اسلامی استان :
عنوان : بی‌عدالتی در تقسیم اعتبارات استانی
عنوان گروه خبري :
پیوندها :

به گزارش خبرگزاری شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، حسینعلی رضایی صبح امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری، گفت: میزان بهره‌مندی واقعی شهرستان اردل از اعتبارات مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری باید مشخص شود.

نماینده شهرستان اردل در شورای اسلامی استان با اشاره به اینکه عدم تخصیص اعتبار مصوب در پی وقوع خسارات اخیر به‌واسطه بارش‌ها به این شهرستان از مشکلات اساسی است، افزود: در پی این بارش‌ها در حوزه راه‌های شهری و روستایی، راه دسترسی به پروژه‌های گل‌ریزه و تونل دشتک ـ فارسان، شیلات مجاز و غیرمجاز، تأسیسات آبرسانی به مزارع و هدر رفت خاک خسارات  بسیاری به شهرستان اردل وارد شده است.

وی افزود: در تقسیم اعتبارات استانی عدالت رعایت نمی‌شود برای مثال  محرومیت سنواتی شهرستان اردل در نظر گرفته نشده، اعتبارات به این شهرستان باید همانند شهرستان‌های برخوردار استان مانند شهرکرد، لردگان و ... اختصاص یابد.

رضایی ادامه داد: کمبود امکانات سخت افزاری (ماشین آلات و ...) جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری و عدم جوابگویی، تنوع ماموریت‌ها و انتظارات به‌حق مردم، عقب‌ماندگی و محرومیت تاریخی شهرستان اردل  از سفره اعتبارات استان به‌ویژه در زیرساخت‌های کشاورزی، عدم تخصیص آب از کارون  4 توسط  شرکت آب منطقه‌ای استان به شهرستان اردل با توجه به اینکه سد زاینده‌رود به عنوان مخزن توسعه استان همجوار همچون یک معدن با ارزش استفاده می‌شود اما هیچ ارزش افزوده‌ای برای شهرستان به جز بن بست کردن آن نداشته است و... از عمده مشکلات شهرستان اردل هستند.بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان چهارمحال بختیاری
DOURAN Portal V3.9.8.111