چهارشنبه, 27 شهريور 1398 English
         

عنوان : رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری از انعقاد تفاهم نامه همكاری میان این شورا و حفاظت محیط زیست استان خبر داد.
عنوان گروه خبري :
پیوندها :
    /  2

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ،خان محمد غیبی حاجیور با اعلام این خبر گفت: این تفاهم نامه به مناسبت هفته محیط زیست و با حضور اعضای شورای اسلامی استان، جمعی از مسئولان حفاظت محیط زیست استان و سازمان های مردم نهاد منعقد شد.

 

وی عنوان کرد: به منظور استفاده بهینه از پایگاه مردمی و توان برنامه ریزی و نظارتی شوراهای اسلامی و با الهام از اصل پنجاهم قانون اساسی که حفاظت محیط زیست را وظیفه عمومی تلقی نموده است، این تفاهم نامه به امضای شهرام احمدی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و خان محمد غیبی حاجیور، رییس شورای اسلامی استان رسید.

 

غیبی حاجیور در جلسه امضای تفاهم نامه فوق افزود: این تفاهم نامه با هدف جلب مشارکت های مردمی، هماهنگی و پرهیز از کارهای موازی و حفظ سرمایه های عمومی و در راستای نیل به محیط زیست سالم و مطلوب برای نسل کنونی و تضمین حقوق محیط زیست آیندگان، در 6 ماده و در دو سطح استانی و شهرستانی تنظیم شد.

 

 رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری افزود متاسفانه از گذشته نگاه به حیات وحش نگاهی خود خواهانه بوده اما اکنون باید به گونه ای رفتار شودکه با نفرین آیندگان  از بابت اینکه میراث دار خوبی برای آنها نبوده ایم روبرو نباشیم.

 

وی با اشاره به وظایف ادارات در سطح استان گفت همه افراد در قبال حفظ میراث های محیط زیستی مسئولند و شوراهای اسلامی  به عنوان سفیران محیط زیستی در شهرها و روستاها باید عمل نمایند و  همگام و همکلام با محیط زیست باشند.

 

 

گفتنی است: در مراسم امضای تفاهم نامه که در دفتر شورای اسلامی استان برگزار شده بود، جمعی از مسئولان حفاظت محیط زیست و برخی سمن های محیط زیستی نیز حضور داشتند.بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان چهارمحال بختیاری
DOURAN Portal V3.9.8.111