دوشنبه, 11 فروردين 1399 English
         

رو عنوان : فرهاد رئیسی ، رئیس و سخنگوی شورای اسلامی استان
عنوان : كارگاه های آموزشی شهرستانی ویژه اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای استان چهارمحال و بختیاری توسط شورای اسلامی استان برگزار می شود.
عنوان گروه خبري :
پیوندها :

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ، چهارمین کارگاه آموزشی این استان در شهرستان بروجن برگزار شد .

 

رئیس و سخنگوی شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار این شورا گفت در کارگاه های آموزشی برنامه ریزی شده کلیه بخشداران،شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی تابعه شهرستان ها حضور داشته و  آموزش های لازم در خصوص نحوه تنظیم مصوبات شورا و کمیته انطباق و ...  را فرا  گرفته.

 

فرهاد رئیسی دهکردی افزود  در چهارمین کارگاه آموزشی برگزار شده در شهرستان بروجن در تاریخ 25/10/98، سر فصل هایی با موضوعات مرتبط با قوانین شوراها و دهیاری ها، ونحوه هزینه کرد اعتبارات دهیاریها و شهرداری ها برای آموزش در نظر گرفته شد.

 

وی تصریح کرد: با اتکا به هم افزایی دفتر امور شهری و روستایی استانداری، شهرداری و شوراهای اسلامی  شهرها و برخی دستگاه‌های همراه، چهار دوره آموزشی برای اعضای شوراهای اسلامی دوره پنجم برگزار شده است اما برای تداوم و تقویت امر باید برای آموزش شوراها اعتبارات طبق تصریح قانونی به شورای فرادست تخصیص یابد.

رئیسی، برگزاری کارگاه آموزشی با محوریت تشریح ماده ۱۰۱ قانون شهرداری ها  ، تبصره ۴ ماده واحده قانون تفکیک اراضی ، کمیسیون ماده ۹۹ قانون شهرداری ها  ، نحوه صدور پروانه اراضی خارج از محدوده روستاها ، نحوه بودجه نویسی و نظام بودجه ریزی ، ساختار و تشکیلات شوراهای اسلامی شهر ، نحوه تصویب و ارسال عوارض دهیاری ها و شهرداری ها بر اساس ماده 50 قانون مالیات بر ارزش افزوده  ، نحوه بررسی گزارش حسابرسی دهیاری ها و شهرداری ها و ... را  از جمله اقدامات صورت گرفته توسط شورای استان و دفتر امور شهری برشمرد و بر لزوم تدوین تقویم آموزشی و تخصیص شناسه گواهینامه تاکید کرد.

 

/پایان- معتمدیبازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان چهارمحال بختیاری
DOURAN Portal V3.9.8.111