دوشنبه, 11 فروردين 1399 English
         

رو عنوان : فرهاد رئیسی ،رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری
عنوان : برگزاری جلسه وئدیو كنفرانس شورای اسلامی استان چهارمحال بختیاری
عنوان گروه خبري :
پیوندها :
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ، جلسه رسمی شورا به ریاست فرهاد رئیسی دهکردی و با حضور اعضای شورا در تاریخ 19/12/98 بصورت ویدئو کنفراس و با دستور جلسه ارائه گزارش عملکرد اعضای شورا از ابتدای سومین سال فعالیت هیات رئیسه شورای استان، طرح مسائل و مشکلات  شوراهای اسلامی جهت انتقال به شورای عالی استانها توسط اعضا، بررسی صورت های مالی  از ابتدای سومین سال فعالیت هیات رئیسه شورای استان، انتخاب حسابرس سال 1398 سازمان همیاری شهرداری های استان برگزار گردید.
ابتدا رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به این موضوع که وضعیت استان در خصوص شیوع ویروس کرونا قرمز و حاد نیست، خاطر نشان کرد: مردم باید همواره نکات پیشگیرانه و بهداشت فردی را به دقت رعایت کنند و آنچه که در مقابله با بیماری کرونا باید انجام شود آزمایشات اولیه شهروندان و انجام سایر اقدامات پیشگیرانه از جمله ضد عفونی کردن شهرها و روستاها و اطلاع رسانی صحیح به مردم بمنظور جلوگیری از تجمعات غیر ضروری در مراکز خرید و ... می باشد.
ایشان افزود: آنچه امروز مهم است برای مقابله با این بیماری می توان با استفاده از پتانسیل خوب تشکل‌های مردمی علی الخصوص شوراهای اسلامی بعنوان بسیج مردمی جهت کمک به دستگاه های اجرایی استان در زمینه پیشگیری و حتی درمان بیماری کرونا (کووید19) گام اساسی بمنظور تأمین سلامت مردم استان برداشت که در همین راستا شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان باید آمادگی لازم جهت همکاری بیش از پیش  برای کنترل و مقابله با این ویروس را داشته باشند.
ایشان با تأکید بر اینکه با توجه به شرایط موجود با تغییر سبک زندگی عادی مردم و ارائه اقدامات جایگزین به دستگاه ها و ادارت می توان از رخداد بسیاری اتفاقات ناگوار خودداری کرد، بیان داشت: مراسمات فوت و ترحیم و یا جشن ها به شکل قبل برگزار نگردد و روش های نو به مردم ارائه دهیم. همچنین در این برهه است که دولت الکترونیک باید جایگاه خودش را پیدا کند و دستگاه های اجرایی، نهاد ها و ادارات بیشتر به این سو روی آورند .
رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری افزود: با توجه به کمبود امکانات بهداشتی از جمله ماسک ، دستکش و مواد ضد عفونی کننده و ... در اکثر مناطق استان ها پیشنهاد می گردد مسئولین ذیربط این امکانات را  بین استان ها بصورت سرانه و سهمیه بندی توزیع نمایند.
رئیسی دهکردی افزود: با توجه به اینکه در پایان سال هستیم و سال نو را باید با شهرها و روستاهای تمیز آغاز کنیم بنابراین شوراهای اسلامی شهرها و روستاها باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند تا محیط زندگی امن و دور از استرس برای مردم فراهم گردد.
سپس اعضای شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در راستای دستور جلسه ضمن ارائه نظرات وپیشنهادات در خصوص مقابله با بیماری کرونا ، انتخاب شرکت حسابرسی سازمان همیاری شهرداری های استان ، مسائل و مشکلات شهرستان های متبوع شان را جهت بررسی و ارسال به مسئولین ذیربط در استان اعلام نمودند.

/پایان


بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان چهارمحال بختیاری
DOURAN Portal V3.9.8.111