دوشنبه, 11 فروردين 1399 English
         

رو عنوان : فرهاد رئیسی ،رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری
عنوان : مردم آگاه و فهیم استان مراسمات ترحیم را تا اطلاع ثانوی برگزار ننمایند.
عنوان گروه خبري :
پیوندها :
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، فرهاد رییسی دهکردی در گفتگو با شبکه رادیویی استان در خصوص مهار ویروس کرونا در سطح استان ، ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت با سعادت مولی الموحدین  امام علی (ع) و روز مرد ،  همکاری احاد مردم جهت ریشه کن نمودن ویروس کرونا را خواست.


رییس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در این مصاحبه رادیویی گفت مردم آگاه و فهیم استان باید بدانند با توجه شیوع کرونا ویروس و افزایش مبتلایان در استان، در  برگزاری مراسمات ترحیم  جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا به صورت  خودجوش ،در فضای مجازی ،با صدور اعلامیه هایی و معتمدین محل  اعلام کنند از برگزاری این گونه مراسمات منصرف شده‌اند و با توجه به شرایط موجود جهت همکاری و کمک به جلوگیری از شیوع این ویروس از برگزاری هر تجمعی معذور می باشند .

رئیسی دهکردی افزود هزینه برگزاری مجلس ختم  ،هفته وسایر هزینه‌ها در امور خیریه توسط خانوادهای عزادار صرف شود که این خود می تواند به یک فرهنگ عمومی در آینده تبدیل شود و با مشارکت خانواده ها، شاهد رشد و شکوفایی اقتصادی و کمک به افراد نیازمند و محروم استان باشیم.

وی خاطر نشان کرد به طور متوسط برای برگزاری یک جلسه مجلس ختم یا هفته در مسجد، تهیه اعلامیه، گل و اطعام مهمانان و هزینه سفر مهمانان از سایر شهرها، حدود ۵۰۰میلیون ریال هزینه می‌شود که این مبلغ با توجه به برگزاری حداقل پنج مجلس شب جمعه،چهلم ، عید و سالگردکه اضافه گردد ببینید چه مبلغی می شود و آیا می‌تواند چرخ یک واحد تولیدی و صنعتی را با اشتغال جوانان بیکار استان به حرکت در آورد؟؟!!!

رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت در شرایط  کنونی نیز پیشنهاد میشود هزینه های مراسمات ترحیم در راه مبارزه با گسترش ویروس کرونا و کمک به بیماران مربوطه اختصاص یابد و با خرید پمپ های سم پاشی برای ضدعفونی کردن شهر و اماکن عمومی اقدام شود  که هم اجر معنوی و هم تاثیرگذاری دنیوی و اجتماعی دارد.

 وی در پایان افزود باید تجمعات مساجد شهر و روستا را فعلاحذف کنیم تا خدای نکرده مراسمی مانند ترحیم اموات و گردهمایی های مختلف به محل پخش ویروس مذکور و گرفتار شدن مردم تبدیل نشوند. لذا شهروندان از اجتماع در منزل خانواده‌های متوفی نیز خودداری و از طریق تلفن تسلیت خود را اعلام کنند.

/پایان


بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان چهارمحال بختیاری
DOURAN Portal V3.9.8.111